Kwiecień to ważny miesiąc dla każdego czytelnika. 2 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, a 23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Z tej okazji w dniach 24 i 25 kwietnia – już po raz TRZECI – w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs o tytuł „Mistrza Pięknego Czytania 2024”, który był adresowany do uczniów klas I-VIII.

W tym roku do współzawodnictwa zgłosiło się 26 uczestników, których zadaniem było odczytanie samodzielnie wybranego i przygotowanego wcześniej fragmentu utworu literackiego, a następnie przeczytanie nieznanego tekstu wybranego przez Organizatorów.

Nad prawidłowym przebiegiem Konkursu i oceną prezentacji uczniów czuwało jury w składzie: pani Magdalena Balonek, pani Joanna Dębska i pani Wioletta Folga – dla klas I-III oraz wicedyrektor szkoły pani Ilona Dzidek, pani Magdalena Balonek i pani Katarzyna Wiecheć – dla klas IV-VIII.

Wystąpienia uczniów zostały ocenione w trzech kategoriach wiekowych: kl. I-III, kl. IV-VI, kl. VII-VIII.

 

Wyniki Szkolnego Konkursu o tytuł „Mistrza Pięknego Czytania 2024”

klasy I-III:

I miejsce – Mistrz Pięknego Czytania 2024 – Amelie Warzecha

II miejsce (ex aequo) – Antoni WiktorIgor Drożdż

III miejsce (ex aequo) – Liliana WyrobiszFilip Bernaś

Wyróżnienie – Nadia Wadowska

 

klasy IV-VI:

I miejsce – Mistrz Pięknego Czytania 2024 – Miłosz Rzepa

II miejsce – Aleksandra Kucia

III miejsce – Maja Węglarz

 

klasy VII-VIII:

I miejsce – Mistrz Pięknego Czytania 2024 – Miłosz Kowalczyk

II miejsce – Nina Kajfasz

III miejsce – Dominik Przystał

 

Mistrzowie Pięknego Czytania” w każdej kategorii wiekowej tradycyjnie otrzymali pamiątkowe statuetki. Laureatom konkursu podczas apelu z okazji Święta Konstytucji 3 Maja wręczono nagrody książkowe, a zaangażowanie pozostałych uczestników nagrodzono dyplomami. Wszyscy uczestnicy otrzymali też słodki poczęstunek.

Tekst i zdjęcia: Łucja Kucia-Supron