Dzieci i młodzież kochają swoich pupili, więc wspólnie postanowiliśmy, że pasjonaci będą mogli całej klasie zaprezentować swoich podopiecznych, opowiedzieć o ich niszy ekologicznej i zachęcać do poszukiwania pasji. Każdy prelegent przedstawiał zwierzątko, mówił o pielęgnacji, odżywianiu, higienie oraz odpowiadał na pytania kolegów i koleżanek.

Pasja to personalny azyl, do którego obowiązki szkolne nie mają wstępu, a każdy moment spędzony na jej pielęgnowaniu to czas wyłącznie dla nas. Ludzie prowadzący życie z pasją często opisują je jako bogatsze i wyzwalające pozytywne emocje. Uczucie szczęścia wywołanego całkowitym oddaniem się czemuś, co kochamy, przekłada się na każdą sferę naszej egzystencji. Kiedy hobby sprawia, że zapominamy o upływającym czasie, kiedy pasje pobudzają zmysły i umożliwiają podtrzymanie pozytywnych więzi, zaczynamy doświadczać życia w pełniejszym wymiarze.

E. Laskowska