25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misia nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny MIŚ!”. Ponadczasowość pluszowych misiów sprawia, że bajki, w których w roli głównej występują misie są chętnie oglądane przez kolejne pokolenia dzieci. Sam pluszak jest ponadto symbolem dobra, miłości i opiekuńczości.

W naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia 24 listopada. Przedszkolaki z tej okazji przyniosły do przedszkola swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który towarzyszył im podczas zabaw i prac plastycznych. Dzieci wykonały prace plastyczne rysowały, malowały swojego ulubionego pluszowego przyjaciela. W tym dniu nie zabrakło wspólnych zabaw muzyczno-ruchowych oraz słodkich niespodzianek.

Dzień przebiegł w bardzo miłej atmosferze, a przedszkolakom sprawił wiele radości i dostarczył im wielu wrażeń.

H. Jędrocha