W roku szkolnym 2023/2024 przedszkolaki z grupy Misie i Motylki przystąpiły do udziału w ogólnopolskim projekcie – MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY. Projekt realizowany był od września 2023 r. do maja 2024 r.

Celem projektu było zachęcanie dorosłych do głośnego czytania dzieciom. Dzieci zabierały grupowego Misia do swojego domu, aby wspólnie słuchać ciekawych historii i bajek czytanych przez dorosłych członków rodziny. Na pamiątkę dzieci rysowały dla Misia obrazek do swojej ulubionej bajki.

Projekt cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Dzieci z utęsknieniem czekały na dzień, w którym zabiorą Misia wraz z jego dzienniczkiem do domu. Udział w projekcie przyniósł wiele korzyści. Rozbudził u dzieci pasję do słuchania czytanych bajek. Przyczynił się również do kształtowania u dzieci takich postaw jak: otwartość na świat i optymizm.

Halina Jędrocha