24 maja grupy przedszkolne Motylki i Misie wybrały się na wycieczkę wraz ze swoimi wychowawczyniami do Sali Zabaw „LALANDIA” Fun Park w Barwałdzie Górnym oraz do Centrum Pszczelarstwa „APILANDIA” w Kleczy Dolnej.

Każdy przedszkolak z niecierpliwością czekał na ten dzień. Po przybyciu na miejsce do Lalalandii, dzieciom zostały przypomniane zasady bezpiecznej zabawy i pod kontrolą opiekunów z radością korzystały z atrakcji i sprzętu znajdującego się w Sali Zabaw. Biegały, skakały na trampolinie, zjeżdżały na zjeżdżalniach i pontonach, wdrapywały się na konstrukcje, jeździły autami, bawiły się w basenie z piłkami oraz korzystały z krótkiego zjazdu linowego „Tyrolka”. Miło spędzony czas integrował wszystkie dzieci, a zabawy na konstrukcjach rozwijały ich ogólną sprawność fizyczną.

Następnie autokarem dotarły do „APILANDII”. To jedyne takie miejsce w Polsce, które w nowoczesny i ciekawy sposób przeniosło wszystkich uczestników wycieczki do świata pszczół miodnych, odkrywając największe tajemnice ich życia.

Dzieci poznały znaczenie roli pszczół, dowiedziały się jak wygląda praca pszczelarza, a dzięki niezwykłym pokazom multimedialnym, poznały sekrety z życia pszczół i ich zachowania, zarówno w ulu, jak i poza nim. Przedszkolaki brały również udział w profesjonalnych warsztatach pszczelarskich, podczas, których każdy samodzielnie spróbował swoich sił w wykonywaniu świec z wosku pszczelego. Była również degustacja miodów i pyłku. Własnoręcznie zrobione świece zabrali ze sobą do domu jako pamiątkę z tej wspaniałej wycieczki.

To był udany wyjazd, który na długo pozostanie w pamięci dzieci.

W. Pituch