18 czerwca przedszkolaki z grupy Biedronki wraz z rodzicami oraz wychowawczyniami wyruszyli na niezwykłą wycieczkę do Parku Ruchomych Dinozaurów w Zatorze.

Z ogromnym zainteresowaniem zwiedzaliśmy Park Dinozaurów, gdzie mogliśmy podziwiać realistyczne repliki prehistorycznych stworzeń oraz wysłuchiwać wydawanych przez nie odgłosów. Wśród leśnych ścieżek Doliny Dinozaurów natknęliśmy się na jedną z największych atrakcji parku – Argentynozaura. Jest to największy na całym świecie ruchomy dinozaur, którego wysokość sięga kilkupiętrowego budynku! Inne okazy, które przyciągnęły uwagę, to przedstawiciele takich gadów, jak Diplodok, T-Rex i Stegozaur.

W Parku Mitologii mieliśmy okazję zobaczyć Zeusa, Hadesa, Dionizosa oraz wiele innych mitycznych postaci, herosów i potworów. Każda figura była dokładnie opisana, co pozwalało na szybkie i ciekawe poznanie historii greckiej cywilizacji. Kulminacyjnym punktem wizyty w Parku Mitologii był rejs promem wodnym po stawie, pośród figur greckich bogów i mitycznych postaci. Dzieci były zachwycone możliwością podziwiania antycznych postaci z bliska, wprost na wyciągnięcie ręki.

Ostatnim punktem programu było zwiedzanie Parku Owadów. Była to okazja, aby podziwiać modele owadów w powiększonej skali, dzięki czemu przedszkolaki mogły dokładnie przyjrzeć się wyglądowi owadów i zobaczyć wszystkie szczegóły z bliska.

Dzieci nie tylko świetnie się bawiły, ale również nauczyły się wielu ciekawych rzeczy o prehistorycznym świecie, mitologii oraz przyrodzie. Zainteresowanie realistycznymi replikami dinozaurów, spotkanie z mitycznymi postaciami oraz bliskie obserwacje owadów dostarczyły przedszkolakom oraz ich rodzicom niezapomnianych wrażeń.

W. Bałys