Na przełomie września i października Szkole Koło Wolontariatu „My dla Innych” we współpracy z Fundacją „Redemptoris Missio” zorganizowało zbiórki: „Opatrunek na ratunek”, „Kup Pan szczotkę” oraz „Podaj mydło”.

Wolontariuszki: Maja Głąb oraz Julia Ściera zbierały: materiały opatrunkowe, szczoteczki i pasty do zębów oraz mydła. Po zakończeniu akcji zebrane produkty zostały wysłane do siedziby Fundacji „Redemptoris Missio” w Poznaniu, skąd będą wysłane do szpitali w Afryce.

Bardzo dziękujemy wszystkim Uczniom i ich Rodzicom za wsparcie tych akcji!

Ponadto, już od sześciu lat, nasze Koło Wolontariatu wpiera finansowo akcję Adopcja Szkoły, która ma na celu wspieranie w edukacji dzieci z Kamerunu i Republiki Środkowej Afryki.

W dowód wdzięczności za nasze działania, które zmieniają świat na lepsze, nasza szkoła otrzymała tytuł „Szkoła z misją”.

Poniżej list, który otrzymaliśmy z Fundacji „Redemptoris Missio”:

 

Drodzy Koordynatorzy!

Jesteśmy niezwykle wdzięczni za Waszą pomoc. Dzięki darom, które nam przekazaliście będziemy mogli pomóc wielu potrzebującym.

Dziękujemy za Waszą wrażliwość na losy najuboższych mieszkańców świata. To wspaniałe, że w pomoc angażujecie swoich podopiecznych i od najmłodszych lat uczycie ich zauważać potrzeby drugiego człowieka.

Z ogromną radością chcielibyśmy przyznać Waszej placówce tytuł „SZKOŁA Z MISJĄ”.

Zachęcamy do umieszczenia tego logo na stronie internetowej Waszej szkoły oraz w mediach społecznościowych wraz z adresem strony fundacji. Zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach organizowanych przez Fundację „Redemptoris Missio”. Razem mamy ogromną moc!

https://redemptorismissio.org/wolontariat/dla-szkol-i-uczelni/