Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami 14 maja odwiedzili podopiecznych Domu Seniora w Bachowicach. Nasze spotkanie rozpoczęło się od krótkiego przywitania. Wolontariusze wraz z Seniorami wspólnie zrobili piękne papierowe kwiaty, które miały być upominkiem dla mam z okazji ich święta.

 

Podczas warsztatów było wiele radości i uśmiechu oraz wspólnego śpiewu. Chcieliśmy w ten sposób pokazać, że można łączyć ludzi, których dzielą pokolenia. Uczestnicy zajęć nawzajem sobie pomagali, dzielili się swoją wiedzą, umiejętnościami i wykazali się dużymi zdolnościami. Przy okazji nie obyło się bez krótkich wspomnień.

Zajęcia międzypokoleniowe sprawiają, że osoby starsze odzyskują radość i energię. Seniorzy i wolontariusze służą sobie nawzajem, a ich potrzeby uzupełniają się. Wszystko to pokazuje, że każdy człowiek, niezależnie od wieku potrzebuje ciepła, serdeczności i poczucia bycia ważnym.

Bardzo dziękujemy za wspólne spotkanie, a na kolejne już jesteśmy umówieni!

Magdalena Balonek

Zdjęcia: Joanna Dębska