Na przełomie kwietnia i maja Szkolne Koło Wolontariatu „My dla Innych” na terenie szkoły zorganizowało akcję „Podziel się LEGO”. Jej celem była zbiórka klocków LEGO, które dzięki Fundacji „Orla Straż” trafią do dzieci z ośrodka edukacyjnego w Kurdystanie.

Orla Straż” została założona w 2016 r. przez kmdr ppor. rezerwy Bartosza Rutkowskiego. Jej misją jest niesienie pomocy humanitarnej ofiarom wojen i terroryzmu. Wspierają ludzi, którzy stracili bliskich, dom oraz cały dobytek. Pomagają im w powrocie do życia, jakie wiedli przed wojną lub zamachami.

Nasze wolontariuszki: Anna Karamańska, Milena Mocniak i Julia Ściera przygotowały specjalnie oznakowane pudełko, do którego można było włożyć klocki LEGO oraz plakat informujący o akcji. Dzięki empatii naszych uczniów udało się zebrać kilka zestawów klocków, które po zapakowaniu zostały wysłane na adres Fundacji „Orla Straż”.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję. To dzięki Wam uśmiech zagości na twarzach dzieci dotkniętych przez los w dalekim Kurdystanie.

J. D.