Uczniowie zdolni, czyli tacy, którzy posiadają nietuzinkowe i rozległe zainteresowania. Jeśli uczeń zdolny zainteresuje się danym zagadnieniem, potrafi nad nim pracować długo i wytrwale. Poszukuje informacji, gromadzi je, rozważa różne alternatywy, pytania, hipotezy i je sprawdza, zwykle zagłębiając się w wiedzę niemal do perfekcji.

Towarzyszy mu wówczas stan „flow”, w którym jednocześnie odczuwamy ciekawość poznawczą, radość, ekscytację, pomimo że zadania są dość trudne. Uczeń zdolny w stanie „flow” nie odczuwa zmęczenia czy znużenia. Efektem tego stanu są sukcesy.

Tytuł laureata w Ogólnopolskim konkursie z biologii zdobyli:

I miejsce – Miłosz Rzepa (kl. 5), Nina Kajfasz (kl. 7), Damian Porębski (kl. 7)

oraz laureatki: Hanna Bałys (kl. 6), Gabriela Gwiżdż (kl. 6), Oliwia Stańczyk (kl. 6).

Gratuluję i życzę sukcesów w przyszłym roku, a w najbliższym czasie słonecznych, pełnych wrażeń wakacji podczas aktywnego wypoczynku.

E. Laskowska