29 maja uczniowie z klas I-III z naszej placówki w ramach konkursu „Oryginalne śniadanie - mam apetyt na nie” przygotowywali w klasach oryginalne śniadanie. Była to doskonała okazja do tego, aby przypomnieć o ważnej roli jaką pełni drugie śniadanie w codziennym jadłospisie, zwłaszcza najmłodszych.

Dzieci spędzają w szkole dużo czasu, który jest wypełniony nie tylko nauką, przyswajaniem nowych treści, co wymaga koncentracji i skupienia, ale również zabawą w czasie przerw, czy aktywnością fizyczną na lekcjach w-f. Siłę i energię do sprostania tym wszystkim wyzwaniom daje wartościowe śniadanie, które powinno być zdrowe i urozmaicone.

Najlepszą metodą uczenia się jest samodzielne działanie. Pozwala na zaspokojenie dziecięcej ciekawości, rozwija kreatywność. Dlatego dzieci przyniosły z domu składniki, które były różnorodne, zawierały owoce, warzywa, produkty zbożowe, nabiał. Na talerzach powstały piękne i oryginalne kompozycje. Na najbardziej pomysłowe kompozycje na talerzach czekały nagrody. Brawo dla dzieci za kreatywność i świadomość właściwych nawyków żywieniowych!

Joanna Migdał