Ideą konkursu biologicznego jest rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowania naukami biologicznymi, pomoc szczególnie uzdolnionej młodzieży w podjęciu decyzji o wyborze profilu szkoły średniej, a także podniesienie poziomu nauczania biologii i zwrócenie uwagi społeczeństwa na rolę nauk biologicznych we współczesnym świecie.

W wiosennej sesji Ogólnopolskiego Konkursu z Biologii wzięło udział pięcioro uczniów: Oliwia Stańczyk, Radosław Matura, Marlena Kadzik, Nina Kajfasz i Damian Porębski.

Konkurs sprawdzał wiedzę z zakresu biologii klas 4-8. Młodzież przygotowywała się według wskazówek nauczyciela. Uczniowie rozwiązywali dużo testów z lat poprzednich. Czterech uczniów zostało laureatami: Nina Kajfasz, Damian Porębski, Radosław MaturaMarlena Kadzik.

Uczniowie otrzymają piękne dyplomy oraz nagrody książkowe. GRATULUJEMY!

E. Laskowska