Z ogromną dumą i radością pragniemy poinformować, że nasz szóstoklasista odniósł duży sukces w tegorocznym konkursie historycznym, organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Kuratorium Kraków. Tomasz Karamański zdobył tytuł finalisty w Konkursie Tematycznym „Akcja Burza. Armia Krajowa w walce o niepodległość przeciw dwóm totalitaryzmom”, który zgromadził uczniów z całego regionu. Jego wiedza, zaangażowanie oraz pasja do literatury i historii zostały docenione przez jury, które przyznało mu ten zaszczytny tytuł.

Droga do sukcesu Tomasza była pełna trudów, ale również inspirujących momentów. Przygotowując się do konkursu, Tomek poświęcał wiele godzin na zgłębianie tajników historii II wojny światowej, analizowanie źródeł i przygotowywanie się do napisania obszernej pracy, poświęconej losom dzieci w powstaniu warszawskim. W ostatnim etapie musiał stanąć przed komisją konkursową i się zaprezentować, a następnie odpowiedzieć na szereg trudnych pytań. Jego determinacja i ciężka praca przyniosły wspaniałe efekty, które są powodem do dumy nie tylko dla niego samego, ale także dla całej naszej społeczności szkolnej.

Należy również podkreślić, iż Tomasz nie spoczął na laurach. Spróbował swoich sił w konkursie gminnym o tytuł Dziecięcego Wójta Gminy Spytkowice, czego efektem jest zwycięstwo w konkursie wiedzy i miano Dziecięcego Przewodniczącego Rady Gminy Spytkowice. Wspólnie z nim do walki w drugim etapie stanęli także inni uczniowie naszej Szkoły – Maja Miarka z kl. V oraz Miłosz Rzepa z kl. VI. Byli w swojej kategorii wiekowej bezkonkurencyjni, jednak zwycięzcą mógł zostać tylko jeden z nich. Wśród starszych uczniów reprezentował nas Damian Porębski, który zajął w rywalizacji drugie miejsce.

Gmina Spytkowice to instytucja, która od lat wspiera rozwój aktywności obywatelskiej wśród młodzieży. Organizowane przez nią konkursy są doskonałą okazją do pogłębiania wiedzy, rozwijania pasji i zdobywania cennych doświadczeń. Natomiast ambicje i zapał laureatów są zachętą i inspiracją dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w przyszłych wyzwaniach!

Barbara Zbigniewicz