12 maja uczniowie klasy IV wraz z Wychowawczynią i Panią Aliną wybrali się na wycieczkę do Zakopanego. Po przyjeździe na miejsce uczniowie zwiedzili Muzeum Tatrzańskie, gdzie przewodnik przedstawił im przyrodę Karpat i opisał warunki panujące w górach. Dzieci z zaciekawieniem podziwiały bogactwo świata roślinnego i zwierzęcego w Tatrach.

Następnie zapoznały się z historią i wybranymi zabytkami Zakopanego oraz podziwiały słynne skocznie narciarskie. Z kolei uczniowie wyjechali na Gubałówkę, przeszli jej grzbietem i z małymi przygodami zeszli do dolnej stacji PKL Gubałówka.

Bardzo interesującym elementem wycieczki było zwiedzanie egzotycznej papugarni i samodzielne karmienie ptaków. Oczywiście odbył się spacer po Krupówkach i zakupienie górskich pamiątek. W drodze powrotnej uzdolniona muzycznie klasa śpiewała różnorodne piosenki.

Wycieczka uwrażliwiła uczniów przede wszystkim na ochronę dziedzictwa kulturowego i narodowego oraz nauczyła określonych postaw wobec środowiska, dostarczyła wiele pozytywnych emocji i wrażeń.

Beata Nowak