6 marca uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do pobliskich Wadowic. Pierwszym celem podróży był udział w spektaklu Teatru Nowoczesnego „Królowa Śniegu”.

Musical ze starannością realizował dydaktyczne wartości przeznaczone dla młodego widza. Dzieci poznały paletę ludzkich wartości, doświadczyły dobra, obcującego ze złem, ucząc się, że w ostateczności dobro zwycięża.

Barwne kostiumy, ruchoma scenografia oraz zróżnicowane efekty idealnie tworzyły magiczny i tajemniczy klimat przedstawienia. Poprzez piosenki oraz dialogi dzieci zobaczyły jak można rozwiązywać konfliktowe sytuacje, nawiązywać wartościowe przyjaźnie, być asertywnym i odważnym.

Po spektaklu wszyscy uczestnicy wycieczki podzielili się na dwie grupy. Jedna spacerkiem przeszła do SOWY, czyli Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności. Druga grupa czekając na warsztaty udała się na przerwę, którą spędziła w restauracji zajadając się pysznymi pizzami.

SOWA to małe centrum nauki, znajduje się w dziewiętnastowiecznym budynku wadowickiego dworca kolejowego działające w ramach Wadowickiego Centrum Kultury. SOWA składa się z 18 angażujących eksponatów dających możliwość samodzielnego eksperymentowania. Wystawę uzupełnia przestrzeń warsztatowa zwana Majsternią, gdzie każdy bez względu na wiek może zmierzyć się z zadaniem godnym prawdziwego podróżnika – odkrywcy.

Dzieciom bardzo podobała się wycieczka, szczególnie doświadczanie i eksperymentowanie w SOWie. Zafascynowani odkrywaniem wiedzy deklarowali chęć powrotu do tego fantastycznego miejsca. Uczniowie nie tylko poszerzyli swoją wiedzę ale przede wszystkim rozbudzili własną ciekawość, kreatywność i poczucie sprawczości.

Polecamy każdemu, małemu i dużemu odwiedzenie tego ciekawego mini centrum naukowego.

Justyna Kaptur