Są takie święta raz do roku,

co budzą życie, budzą czas.

Wszystko rozkwita w słońca blasku

i wielka miłość rośnie w nas…”.

 

27 marca w naszej szkole odbyło się przedstawienie wielkanocne przygotowane przez uczniów klas trzecich i szkolny chór. Zgromadzeni uczniowie, nauczyciele oraz gość specjalny wójt gminy Spytkowice – pan dr inż. Marek Gajowy, w atmosferze Wielkiej Nocy radośnie przeżywali nadchodzący czas Zmartwychwstania Pańskiego.

Dzieci przedstawiły najważniejsze zwyczaje związane z Wielkanocą. Wiersze przeplatał komentarz narratorów oraz świąteczne piosenki. Natomiast w zadumę wprowadzała scenka, którą odegrali uczniowie starszych klas.

Na zakończenie wszystkim złożone zostały serdeczne życzenia świąteczne:

Niech radosne Alleluja

będzie dla Nas ostoją zwycięskiej miłości, pokoju i harmonii,

niech pogoda ducha towarzyszy Nam w trudach każdego dnia,

a radość serca płynie z zasłużonego odpoczynku.

Życzymy błogosławionej Wielkanocy!

Joanna Migdał

Zdjęcia: Łucja Kucia-Supron