26 maja, w Dzień Matki, świętowaliśmy 22. Popołudnie z Mamą i Tatą, które odbyło się na terenie szkoły. W tym roku zdecydowaliśmy się na nietypową formę świętowania, bo cały ten rok szkolny pod wieloma względami nie był typowy. Obawialiśmy się też kaprysów pogody, ale ta okazała się dla nas wyjątkowo łaskawa - ulewę przegoniła góralska piosenka zaśpiewana przez chór szkolny podczas koncertu w kościele poprzedzającego piknik.

Świętowanie Dnia Mamy i Dnia Ojca rozpoczęliśmy o godzinie 15.30. Po przywitaniu zebranych przez Panią Dyrektor, swoje występy na wypełnionej po brzegi hali gimnastycznej, zaprezentowały przedszkolaki: Biedronki, Misie, Motylki i Słoneczka. Potem na scenie pojawili się uczniowie klas I-III z układem tanecznym do piosenki „Witajcie w naszej bajce” z najnowszego filmu o panu Kleksie. Oj, działo się!

Kolejnym punktem programu był pokaz talentów. W języku polskim słowo „talent” oznacza zdolności dane ludziom przez los. Jednak sam talent nie rozwinie się bez ciężkiej pracy i ćwiczeń. W naszej społeczności mamy wiele osób uzdolnionych i pracowitych. Niektóre z nich zaprezentowały się na naszej szkolnej scenie. Talent wokalny zaprezentowały: Wiktoria Godek z klasy IVb, Magdalena Korjakowska z klasy IVa, Lena Wadowska z klasy VI oraz Hanna Bałys z klasy VII. Mistrzynią recytacji okazała się Patrycja Orda z klasy IIIa - to tylko jeden z wielu talentów tej uczennicy. Największe emocje budziły jednak pokazy taneczne, których było najwięcej. Obejrzeliśmy występy Formacji Show Flex w choreografii pani Anny Michno, Mini Formacji „KłosAnki” pod kierunkiem pani Anny Kłos i Anny Michno, grupy tanecznej „Gwiazdeczki” założonej przez uczennice klasy V, Mai Miarki z klasy V i Julii Drożdż z klasy VI.

Swoje liczne talenty i pasje prezentowali również uczniowie klasy VII; są to m.in.: gotowanie i cukiernictwo, malarstwo, robótki ręczne, a także tworzenie biżuterii.

W międzyczasie odbywała się tradycyjna loteria fantowa zakończona losowaniem nagród specjalnych. Nasi goście mogli również skorzystać z wielu animacji i zabaw, mogli ozdobić swoje twarze wesołymi malunkami, wpleść we włosy kolorowe warkoczyki lub nauczyć się sztuki makramy. Fotobudka oferowała uwieczniony na zdjęciu lot balonem, a najmłodsi mogli wyszaleć się na tzw. dmuchańcach lub wziąć udział w zabawach prowadzonych przez animatorki. Mocne emocje gwarantowały licytacje (sprzętu JBL, usług kosmetycznych czy wejściówek do pobliskich parków rozrywki). Głodnych i spragnionych wspierał obficie zaopatrzony bufet i grill.

Wszyscy uczniowie mogli wykorzystać darmowe talony na watę cukrową, popcorn, sok i zjeżdżalnie. Kolejki do poszczególnych stanowisk ustawiały się przez cały czas trwania pikniku.

Imprezę nagłośnili i prowadzili utalentowani DJ-e, czyli GRUPA SoundArt, którzy nieustannie zachęcali do zabawy, a na zakończenie zaprosili zebranych do wspólnego tańca.

22. Popołudnie z Mamą i Tatą przeszło do historii - będziemy je jeszcze długo wspominać. Ale już zapraszamy na spotkanie za rok.

Tekst i zdjęcia: Łucja Kucia-Supron

Zdjęcia z drona: Damian Porębski