28 maja klasy pierwsze wraz z wychowawczyniami, wybrały się na ostatnią w tym roku szkolnym wycieczkę klasową. Pierwszaki zawitały do Muzeum Ostatnia Kolejka w Czernichowie. Na miejscu ugościli nas gospodarze i pasjonaci kolei państwo Beata i Robert Stefaniukowie.

Stacja Muzeum Czernichów Główny znana też pod nazwą Ostatnia Kolejka to skansen, w którym zwiedziliśmy i zobaczyliśmy lokomotywy spalinowe, wagony, semafory, wielkie koła od parowozów oraz tarcze ostrzegawcze i manewrowe. Mogliśmy z bliska przyjrzeć się kabinom lokomotyw wchodząc do środka, a także posłuchać dźwięku ich pracy, ponieważ niektóre maszyny są uruchomiane w trakcie zwiedzania.

Po zwiedzaniu zostaliśmy zaproszeni na krótką przejażdżkę drezyną oraz wzięliśmy udział w grze terenowej. Nie zabrakło też czasu na wspólną zabawę drewnianymi kolejkami, a także świetną współpracę przy tworzeniu budowli z klocków.

Bardzo serdecznie dziękujemy właścicielom Stacji Ostatnia Kolejka za mile spędzony czas i doskonałą zabawę.

Na zakończenie przyszła pora na pyszne lody, których mogliśmy zasmakować w Lodziarni La Klasa przy Cukierni Róża w Czernichowie.

K. Folga

J. Kaptur