6 czerwca uczniowie klas czwartych wyruszyli o poranku pociągiem do Krakowa. Po energicznym i rześkim spacerze uliczkami Rynku dotarliśmy do Zamku Królewskiego na Wawelu. Tam też odbywała się gra terenowa pod tytułem „O Janie III Sobieskim, co Turków pod Wiedniem pokonał”.

Czwartoklasiści mieli okazję wcielić się w poszukiwaczy skarbów i odkrywców tajemnic. Wędrując Reprezentacyjnymi Komnatami Królewskimi podziwiali wystawę Sztuka Wschodu oraz Namioty Tureckie, zdobyte przez Sobieskiego pod Wiedniem. Obejrzeli również trofea zgromadzone w Skarbcu Koronnym i Zbrojowni. Podczas zwiedzania mieli do wykonania szereg zadań z różnych dziedzin wiedzy, mogli się wykazać zarówno matematycznie, jak i językowo, najważniejsze jednak było logiczne myślenie i praca zespołowa. Zabawa była przednia.

Na zakończenie wycieczki, która dziwnym zrządzeniem losu trwała dłużej niż planowano, wszyscy smacznie zjedli posiłek w restauracjach Galerii Krakowskiej. Podróż powrotna, która pozwoliła na zasłużony odpoczynek, była po pełnej wrażeń wyprawie czystą przyjemnością.

Barbara Zbigniewicz