Czternastego października

wpisujemy do dziennika

dobre stopnie wszystkim, co pracują w szkole!

Za wysiłki i za trudy

nikt nagrody nie odmówi

właśnie w Święto Edukacji Narodowej!

Dzień Edukacji Narodowej  – polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 roku, określone ustawą – Karta praw i obowiązków nauczyciela  jako Dzień Nauczyciela. Od 1982 roku na mocy ustawy Karta Nauczyciela obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława II Augusta i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku.

Jak co roku, z tej okazji, w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Uczniowie klas ósmych, pod kierunkiem pani Beaty Nowak i pani Justyny Podgórnej, w humorystyczny sposób przedstawili działalność szkoły oraz pracę nauczyciela.

Nie zabrakło też życzeń, płynących z serc uczniów, za cały ogrom przekazywanej wiedzy, pomocne dłonie i za gorące serca. Pięknie napisał Cyprian Kamil Norwid: „Wszystko, co wielkie, jest wielkie przez serce”.

Justyna Podgórna