Wydarzenia
KONCERT "KOLĘDUJMY MAŁEMU JEZUSOWI" PDF Drukuj Email

 

    Okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga pielęgnowanie zwyczajów świątecznych.
     Tradycją naszej szkoły stał się koncert kolęd „Kolędujmy Małemu Jezusowi”, który w tym roku odbył się 6 stycznia 2019 roku i został rozpoczęty występem najmłodszych przedszkolaków z grup: „Misie” i „Biedronki”, prezentujących świąteczne piosenki i pastorałki.
Więcej…
 
SZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK PDF Drukuj Email
Środa, 02. Styczeń 2019 16:28

     W ostatnim dniu przed świąteczną przerwą tj. 21 grudnia, w naszej szkole odbył się „Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek”. Wzięli w nim udział uczniowie z klas 5-8 szkoły podstawowej i III gimnazjum.

Więcej…
 
DZIEŃ PATRONA SZKOŁY PDF Drukuj Email
Wtorek, 27. Listopad 2018 06:32

     W dniu 15 listopada, od 21 lat nasza szkoła obchodzi Dzień Patrona, którym jest nasz rodak - ks. prałat doktor Franciszek Gołba. Był on niewątpliwie jednym z czołowych społeczników galicyjskich swego czasu. Jako kapłan troszczył się o rozwój życia religijnego swoich rodaków, jako społecznik dążył do wszechstronnego rozwoju Bachowic poprzez spółdzielczość rolniczą, rozwój oświaty rolniczej, unowocześnianie produkcji rolnej, wreszcie przez zahamowanie podziału gospodarstw.

Więcej…
 
SPOTKANIE Z AKTORAMI PDF Drukuj Email
Środa, 21. Listopad 2018 18:37

     15 listopada br. odbyło się w naszej szkole spotkanie z aktorami scen krakowskich, którzy w zabawny sposób zaprezentowali naszym uczniom związki frazeologiczne. Przedstawili różnorodne scenki rodzajowe, w których wyjaśniali pochodzenie i znaczenie związków frazeologicznych. Uczniowie w aktywny sposób mogli brać udział w warsztatach i wzbogacić swoją wiedzę z zakresu frazeologii.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

Strona 1 z 17