W listopadzie 2025 r. nasza szkoła przystąpiła do wyjątkowego programu, dzięki czemu wzbogaciła się o nową grę edukacyjną „Wielcy Polscy Odkrywcy”, przekazaną przez Fundację Escuela.

To niezwykła propozycja dla uczniów, którzy chcą połączyć naukę z zabawą i poznać bliżej postacie najwybitniejszych polskich naukowców – noblistki Marii Skłodowskiej-Curie, polskiego ojca doliny krzemowej Jana Czochralskiego czy prekursora przemysłu naftowego na naszych ziemiach, Ignacego Łukasiewicza.

Gra została opracowana w ramach projektu „Odkrywcy 2.0 – nauka matematyki z wykorzystaniem metod grywalizacji oraz planszowa gra edukacyjna na temat wielkich osiągnięć naukowców”, realizowanego przez Fundację Escuela w ramach programu „Odkrywcy”. Spotkała się z wielkim zainteresowaniem i wzbudziła entuzjazm, zarówno u młodszych, jak i starszych uczniów, którzy mieli okazję wcielić się w odkrywców na lekcjach historii i zajęciach kółka historycznego.

Serdecznie dziękujemy Fundacji za przekazane materiały i zapewniamy, że jeszcze nie raz wzbogacą one zajęcia historii i matematyki w naszej szkole.

Barbara Zbigniewicz