Majową tradycją naszej szkoły jest organizowanie w kościele parafialnym w Bachowicach koncertu papieskiego „W hołdzie Świętemu”. Jest on poświęcony pamięci naszego wielkiego Rodaka – św. Jana Pawła II. Temat tegorocznego koncertu „Rodzina Bogiem silna” nawiązywał do najbliższej rodziny Karola Wojtyły: mamy – Emilii, taty – Karola i brata Edmunda.

Uczniowie klasy III b wraz z panią Kamilą Kozioł-Ćwiertką przygotowywali okolicznościową gazetkę, która została umieszczona w kościele i była uzupełnieniem koncertu. Dzięki ploterowi, zakupionemu w ramach programu Laboratoria Przyszłości, wycinanie liter na gazetkę okazało się bardzo łatwe i szybkie. Dodatkowo, była to dobra zabawa, dzięki której uczniowie nabyli nowe umiejętności techniczne.

Joanna Dębska

 www.gov.pl/laboratoria

#LaboratoriaPrzyszłości