5 grudnia w naszej szkole świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji odbył się kiermasz wypieków oraz loteria fantowa. Uczniowie z chęcią kupowali pyszne ciasta i ciasteczka. Dochód ze sprzedaży został przekazany dla rodziców Bartusia Bałysa z Bachowic. Chłopczyk ma zrośnięty kanał słuchowy i nierozwiniętą małżowinę uszną w lewym uszku. Zbiera na operację w USA.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza jest obchodzony od 1986 r., by uczcić dobrowolną i bezpłatną pracę na rzecz innych osób. Celem święta jest uznanie i docenienie wysiłków osób zaangażowanych w działania dla innych oraz pokazanie społeczeństwu, jak duży jest ich wkład w rozwój społeczny na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym. Jest to również okazja do promowania wolontariatu oraz dzielenia się wiedzą i doświadczeniami.

Agata Flaga