SUKCESY W KONKURSACH Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W I PÓŁROCZU PDF Drukuj Email
wtorek, 20 lutego 2018 18:35

     W ciągu I półrocza roku szkolnego 2017/2018 uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum mieli wiele okazji do sprawdzenia swoich umiejętności językowych. Oprócz konkursów szkolnych uczniowie podjęli się dodatkowej nauki języka angielskiego w konkursach zewnętrznych.

     Pierwszy tegoroczny konkurs ogólnopolski „ Multitest”,  w którym wzięło udział 6 uczniów szkoły podstawowej i 2 z gimnazjum odbył się już w październiku. Uczeń klasy VI b - Jakub Kajdas zdobył wyróżnienie zajmując 15 miejsce w Polsce.

     Kolejnym konkursem, do którego przystąpiło 20 uczniów szkoły podstawowej i 16 z gimnazjum był ogólnopolski konkurs języka angielskiego „Memory Master”. Uczniowie przygotowywali się przez kilka tygodni studiując obszerne listy angielskich słówek, aby przystąpić w listopadzie do pisania testu sprawdzającego zaawansowaną znajomość słownictwa. Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki!

    Najcięższą pracę, wiele godzin, a nawet tygodni nauki poświęcili tylko nieliczni uczniowie. W tegorocznym Małopolskim Konkursie Języka Angielskiego dla uczniów klas IV-VII szkoły podstawowej  udział wzięło 2 uczniów, ale tylko 1 przeszedł przez etap rejonowy    i przygotowuje się do etapu wojewódzkiego.

     Uczniowie klasy II gimnazjum również podjęli trud nauki  i przystąpili do Małopolskiego  Konkursu Języka Angielskiego adresowanego do uczniów klas gimnazjalnych. Tylko jeden uczeń przeszedł przez etap rejonowy i będzie reprezentował swoje umiejętności językowe na etapie wojewódzkim.

 

Trzymamy kciuki za naszych uczniów podczas ostatniego etapu w marcu!

You’re the best J

M.Chrapkiewicz