APEL Z OKAZJI 100. ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI PDF Drukuj Email
Wtorek, 13. Listopad 2018 17:44

      Dnia 8.11.2018r. w Szkole Podstawowej w Bachowicach odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

     Apel został przygotowany przez uczniów klas Va, Vb, VIII,IIIG, którzy pod opieką pani Beaty Nowak i pana Pawła Kołodzieja wprowadzili zgromadzoną na sali widownię w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918r. 
W skrócie zobrazowano sytuacje polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia Polaków walczących o swoją ukochaną ojczyznę .Na uwagę zasługiwał taniec ,,zniewolonej Polski,, w wykonaniu Oliwii Miarki, także uczennicy Szkoły Baletowej w Krakowie. 
     Na zakończenie apelu pani dyrektor Małgorzata Balonek wręczyła nagrody uczniom naszej szkoły, którzy zwyciężyli w konkursie plastycznym, także dotyczącym 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ta akademia była żywą lekcją patriotyzmu i historii dla wszystkich oglądających i skłoniła do refleksji, jak ważne jest to ,że mieszkamy w wolnym kraju.

Beata Nowak