GMINNE OBCHODY 100. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PDF Drukuj Email
Czwartek, 15. Listopad 2018 18:03

     W tym roku w sposób szczególny obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Od 100 lat nasza Ojczyzna jest wolnym i suwerennym państwem. Do tej rocznicy przygotowywaliśmy się przez cały rok poprzez organizacje różnego rodzaju imprez, spotkań i konkursów.

     Na terenie naszej gminy główne uroczystości rocznicowe miały miejsce w Ryczowie, ponieważ na terenie Centrum Sportu i Rekreacji dokonano odsłonięcia pomnika poświęconego Mieszkańcom Ryczowa walczącym na przestrzeni dziejów za wolną Polskę. Na zaproszenie wójta gminy Spytkowice – pana Mariusza Krystiana, w uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz powiatowych i samorządowych, a przede wszystkich poczty sztandarowe różnych organizacji, związków i szkół działających na terenie gminy Spytkowice, w tym naszej szkoły. Gośćmi honorowymi byli przedstawiciele partnerskiej gminy Naours z Francji.

    Po Mszy św. i odsłonięciu pomnika, dalsza część uroczystości odbywała się w budynku Wiejskiego Domu Kultury w Ryczowie. Po koncercie w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia w Wadowicach, miał miejsce wykład dr. Przemysława Stanko. Po nim odbyła się uroczysta sesja gminy, w trakcie której między innymi uhonorowano laureatów olimpiad przedmiotowych i zawodów sportowych z gminy Spytkowice. Wśród nagrodzonych uczniów znaleźli się również uczniowie i absolwenci naszej szkoły podstawowej i gimnazjum.

     W domu kultury można było również obejrzeć wystawę zdjęć przedstawiających różnorodne działania podjęte w ciągu mijającego roku, w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Joanna Dębska

Fotografie: Kazimierz Dębski