KONCERT "KOLĘDUJMY MAŁEMU JEZUSOWI" PDF Drukuj Email

 

    Okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga pielęgnowanie zwyczajów świątecznych.
     Tradycją naszej szkoły stał się koncert kolęd „Kolędujmy Małemu Jezusowi”, który w tym roku odbył się 6 stycznia 2019 roku i został rozpoczęty występem najmłodszych przedszkolaków z grup: „Misie” i „Biedronki”, prezentujących świąteczne piosenki i pastorałki.

     W dalszej części dzieci z grup „Słoneczka” i „Motylki” przedstawiły „Jasełka”. Świąteczny nastrój podkreślały stroje dzieci, bożonarodzeniowa dekoracja sali, przedszkolaki na moment przestały być zwykłymi dziećmi i zmieniły się w świętą rodzinę, anioły, owieczki i królów, przenosząc wszystkich obecnych w czasy sprzed dwóch tysięcy lat. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni.

 

     Po jasełkach został przeprowadzony konkurs kolęd dla klas I-IV SP (konkurs dla starszej grupy wiekowej odbył się przed świętami Bożego Narodzenia). Jury w składzie: Pani Dyrektor Małgorzata Balonek, Pani Zofia Górka i Pan Paweł Kołodziej wyłoniło zwycięzców, biorąc pod uwagę kryteria zawarte w regulaminie. Laureatami konkursu w młodszej grupie wiekowej zostali:

I miejsce – kl. II

II miejsce – kl. III

III miejsce – kl. I a

     W tym roku po raz pierwszy odbyło się głosowanie publiczności na najlepiej wykonaną kolędę. Szansę na Nagrodę Publiczności miały wszystkie klasy z młodszej grupy wiekowej biorące udział w konkursie oraz uczniowie z klas starszych, którzy zajęli I, II i III miejsce w konkursie przedświątecznym. Zdecydowana większością głosów Nagrodę Publiczności zdobyła klasa II.