22 czerwca Przedszkolaki z grupy MISIE wraz z Rodzicami wybrały się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Zatorlandu.

Na samym początku zwiedziliśmy Park Ruchomych Dinozaurów. Zobaczyliśmy ponad 100 dinozaurów, a wśród nich płaczącego Diplodoka i chodzącego Triceratopsa. Groźnym rykiem pozdrowił nas król dinozaurów - Tyranozaurus Rex.

Po odwiedzeniu Parku Dinozaurów udaliśmy się do Parku Mitologii na Wodzie. Park zlokalizowany jest na malowniczym stawie, sąsiadującym z Parkiem Ruchomych Dinozaurów. Odbyliśmy niezwykły rejs, w trakcie którego dzieci poznały, a dorośli przypomnieli sobie bogów, herosów i bohaterów mitologii greckiej. Wychodząc z Parku Ruchomych Dinozaurów odwiedziliśmy Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, gdzie zobaczyliśmy między innymi części szkieletów, jaja dinozaurów, szkielet 9-metrowego Jangczuanozaura i różne minerały. Wielką atrakcją był również „Dom do góry nogami”.

Dodatkowych atrakcji dostarczył dzieciom obszerny lunapark, na którym znajduje się cała gama urządzeń rozrywkowych. Zarówno dzieci jak i dorośli mogli skorzystać z wielu atrakcji takich jak: gokardy, Karuzela Smok, kolejka Wesoły Pociąg, ogromna zjeżdżalnia, kulkoland, trampoliny, mini-gokart, karuzele, mini pociąg itp.

Po dniu pełnym atrakcji, dzieci zmęczone, ale pełne wrażeń wróciły szczęśliwie do domu. Wizyta w tym parku dostarczyła im niezwykłych przeżyć.

Halina Jędrocha