Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy.

I pierwszy promień bliskiej wiosny.

Dzień bez kłopotów i bez trosk.

Dużo radości.

Dla mamy, Pani, dla dziewczynek,

W domu, w przedszkolu, na wycieczce.

Każdego dnia dobry uczynek -

To jest od chłopców upominek”.

                                             (Z. Jeżyna)

 

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i małe. We wszystkich grupach przedszkolnych panowała radosna atmosfera już od samego rana.

Chłopcy złożyli życzenia i upominki swoim koleżankom i paniom. Tradycyjnie zaśpiewali „Sto lat”. Było można słyszeć taneczną muzykę, w rytm której bawiły się zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Wiele radości sprawiły dzieciom przygotowane z tej okazji zabawy i konkurencje.

Uśmiechnięte buzie dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Święto Kobiet to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych.

Halina Jędrocha