7 listopada uczniowie kl. IV a i b oraz V wraz z wychowawczyniami obejrzeli w OCK w Oświęcimiu przedstawienie teatralne pt. „Akademia Pana Kleksa”.

W nietypowej szkole działy się niezwykłe rzeczy, a bohaterowie przeżywali czasem śmieszne, a czasem mrożące krew w żyłach przygody. Widowisko to było wersją musicalową, dlatego uczniowie mogli wspólnie z aktorami śpiewać piosenki.

Interaktywne przedstawienie polegało na wychodzeniu aktorów na widownię, rozdawaniu piegów, konwersacji z uczniami i poszukiwaniu zaginionego guzika przez szpaka Mateusza wraz z uczniami. Podczas spektaklu widoczne były panele elektroniczne i dzieciom towarzyszyła nowoczesna aranżacja muzyczna. Na szczególną uwagę zasługiwały nietypowe lekcje: geografii (aktorzy wykopywali piłkę w stronę widzów), kleksogarafii (teatr cieni), a także gotowania (dominowały efekty specjalne).

Uwadze widza nie mogła umknąć scenografia, bardzo barwne kostiumy, które były podkreśloną grą świateł. Liczne perypetie aktorów przekonały dzieci, że warto wierzyć w siebie. Podczas oglądania spektaklu każdy znalazł coś interesującego dla siebie, odrobinę wspomnień i przestrzeni dla swojej fantazji. Było to zabawne widowisko pełne emocji.

Beata Nowak