21 czerwca odbyła się w naszej szkole uroczystość zakończenia roku szkolnego 2023/2024. Jak co roku nadszedł czas podsumowań – dla jednych kolejnych miesięcy nauki, dla innych ośmiu lat pracy. Dla wszystkich natomiast dzień zakończenia pewnego etapu, a rozpoczęcia nowego. Zanim jednak wszyscy uczestnicy wydarzenia opuścili szkolne mury, aby udać się na zasłużony – dwumiesięczny odpoczynek, należało podsumować kończący się rok szkolny.

18 czerwca wybraliśmy się na ostatnią w tym roku szkolnym wycieczkę. Trochę się obawialiśmy, bo nasza wychowawczyni ma czasem dziwne pomysły. Kiedy zaproponowała nam wyjazd do Muzeum Inżynierii i Techniki oraz do Ogrodu Doświadczeń, te nazwy nic nam nie mówiły, a brzmiały podejrzanie. Przecież pojęcia „wycieczka klasowa” i „nauka” raczej się wykluczają – każdy o tym wie. To znaczy – każdy uczeń, oczywiście.

10 czerwca o godz. 6.10 uczniowie klasy siódmej wyjechali z biurem podróży „Turysta”, panią przewodnik i opiekunkami na upragnioną wycieczkę do Wrocławia. Podróż trwała 4 godziny.

Pierwszym punktem naszego zwiedzania był Ogród Zoologiczny i Afrykarium. Młodzież podziwiała: rekiny, płaszczki, żyrafy, zebry, bizony, hipopotamy nilowe, krokodyle, aksolotle czy likaony.

6 czerwca uczniowie klas czwartych wyruszyli o poranku pociągiem do Krakowa. Po energicznym i rześkim spacerze uliczkami Rynku dotarliśmy do Zamku Królewskiego na Wawelu. Tam też odbywała się gra terenowa pod tytułem „O Janie III Sobieskim, co Turków pod Wiedniem pokonał”.

28 maja klasy pierwsze wraz z wychowawczyniami, wybrały się na ostatnią w tym roku szkolnym wycieczkę klasową. Pierwszaki zawitały do Muzeum Ostatnia Kolejka w Czernichowie. Na miejscu ugościli nas gospodarze i pasjonaci kolei państwo Beata i Robert Stefaniukowie.