24 listopada uczniowie klas drugich i trzecich wybrali się na wycieczkę do fabryki czekolady w Krakowie. Jednak czym jest wizyta w Krakowie bez wcześniejszego spotkania ze smokiem wawelskim i wizyty w Sukiennicach! Udało się też poczuć magię świąt na jarmarku bożonarodzeniowym.

Po zakupie pamiątek udaliśmy się do głównego celu naszej podróży: do miejsca, gdzie każdy, mały i duży będzie zadowolony – do manufaktury czekolady. Wszyscy uczniowie – przed rozpoczęciem warsztatów – musieli włożyć białe fartuchy i czepki na głowę. Na początku spotkania dzieci obejrzały film o produkcji czekolady i plantacji kakaowca. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób produkuje się czekoladę oraz zobaczyli na własne oczy owoc kakaowca. Po emisji każda poprawna odpowiedź na pytanie dotycząca treści filmu nagradzana była czekoladką białą, mleczną lub deserową. Po części teoretycznej przyszedł czas na własnoręcznie wykonanie słodkości.

Najpierw temperowali czekoladę (chodzi o hartowanie czekolady, czyli naprzemienne podgrzewanie i schładzanie jej do ściśle określonych temperatur, żeby miała odpowiednią konsystencję, połysk i kruchość), po czym zabrali się za produkcję własnych czekoladowych smoków oraz ozdabianie czekoladą i innymi dodatkami pralin o różnych smakach. Następnie każdy z uczniów wykonał własnoręcznie czekoladę.

Na koniec warsztatów każdy mógł zabrać ze sobą wykonane przez siebie czekoladowe specjały. Jedno jest pewne: ta słodka wycieczka i intensywny zapach czekolady na długo zostaną w naszej pamięci.

Joanna Migdał