W niedzielny wieczór 21 stycznia Szkolny Chór wraz z Gminną Orkiestrą Dętą z Ryczowa miał zaszczyt uświetnić swoim występem koncert noworoczny organizowany przez Chór Parafialny „Credo”.

Uczniowie wykonali trzy pastorałki: „Świeć gwiazdeczko”, „Grajmy Panu” oraz „Jadą kolędnicy jadą”, którą to zdobyli 1. miejsce w konkursie Kolęd i Pastorałek w Spytkowicach. Przed licznie zgromadzoną publicznością w kościele w Bachowicach, nasza młodzież mogła również pokazać swój talent aktorski. Wcielili się oni w rolę: Świętej Rodziny, aniołów, pasterzy, Trzech Króli, a nawet osiołka, który skradł serca wszystkich zgromadzonych.

Głównym celem koncertu było zebranie datków na pomoc w leczeniu chorego uszka dla Bartusia z Bachowic. Trzymamy zatem kciuki i życzymy dużo zdrówka.

Kamila Kozioł-Ćwiertka, Gabriela Knapik

Zdjęcia: Kazimierz Dębski