16 kwietnia uczniowie kl. 5 wraz z wychowawczynią p. Beatą Nowak i p. Katarzyną Wiecheć pojechali na wycieczkę do Chorzowa.

Do południa obejrzeli ciekawy film pt. „Za duży na bajki 2”. To był interesujący film dotyczący relacji dzieci z rodzicami, zwłaszcza kiedy dochodzi do trudnych sytuacji, jak rozwód, porzucenie. Można było zobaczyć, że w rodzinie nie zawsze musi być idealnie. Ważne, żeby mieć bliskie osoby, na których nam zależy i zawsze możemy na nich liczyć oraz pozwolić im się kochać. Był to w humorystyczny sposób przedstawiony obraz dziecka podążającego za zaspokojeniem potrzeby bliskości i miłości .

Następnie uczniowie udali się do Śląskiego Planetarium, gdzie obserwowali gwiazdy i gwiazdozbiory widoczne nocą. Dowiedzieli się dlaczego gwiazdy spacerują po niebie, kiedy Słońce wschodzi dokładnie w miejscu geograficznego wschodu, jak wraz ze zmianą pór roku zmienia się wygląd nocnego nieba. Poznali dokładnie teorię heliocentryczną Mikołaja Kopernika i prawa Keplera.

Rozświetlona gwiazdami kopuła Planetarium z pewnością rozpaliła u uczestników wycieczki zainteresowania astronomią i zachęciła do doskonalenia umiejętności orientacji na sferze niebieskiej.

Beata Nowak