19 kwietnia uczniowie z klas V, VI i VII należący do chóru szkolnego mieli możliwość uczestniczenia w wieczornym koncercie symfonicznym w Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie.

Orkiestra symfoniczna pod batutą G. Tchitchinadze wykonała trzy wspaniałe utwory: Uwerturę akademicką op. 80 (J. Brahmsa), Koncert na dwa fortepiany E-dur (F. Mendelssohna), którego solistkami były zwyciężczynie I Międzynarodowego Konkursu Duetów Fortepianowych „Duettissimo!” oraz II Symfonię C-dur op. 61 (R. Schumanna).

Koncert okazał się niezwykłym przeżyciem dla wszystkich uczniów, a szczególnie tych, którzy po raz pierwszy byli w filharmonii. Nasi uczniowie, wykazując się niezwykle wysoką kulturą osobistą, mieli okazję wysłuchać mistrzowskiego wykonania utworów, które zapadną im na długo w pamięci. Ponadto, możliwość obserwowania pracy profesjonalnych muzyków oraz dyrygenta dostarczyła im wielu cennych doświadczeń.

Dziękujemy wszystkim, którzy umożliwili nam udział w tym wyjątkowym wydarzeniu i mamy nadzieję, że to nie ostatnia wizyta naszych uczniów w Filharmonii.

G. Knapik, K. Kozioł-Ćwiertka